Jak dobrze palić świece

W naszym warsztacie używamy ekologicznego, biodegradowalnego wosku pozyskiwanego z ziaren soi. Wosk sojowy podczas palenia nie uwalnia do powietrza szkodliwych oparów. 

Ewentualne nierówności na powierzchni świecy i przebarwienia podczas palenia są wynikiem użycia naturalnych składników i nie mają wpływu na jakość produktu.


Czas palenia świecy

* nie pal świecy zbyt krótko: zgaszenie przed roztopieniem wosku na całej powierzchni do ścianek naczynia spowoduje powstanie tunelu, co utrudni pełne wypalenie

* nie pal świecy jednorazowo dłużej niż 2-3 godziny, by wosk nie roztopił się więcej niż na 1 - 2 cm głębokości - dzięki temu knot nie położy się i nie utopi w wosku.


Knot
Przed kolejnym paleniem warto skrócić go do długości ok 5 mm. Dzięki temu świeca nie będzie kopcić i palić się zbyt dużym płomieniem. Knot bawełniany odetnij. 

Knot drewniany skrócisz chwytając jego koniec przez kawałek chusteczki i delikatnie odłamując koniec zwęglonej części. Knot drewniany często pali się mniejszym płomieniem, jakby tli - to naturalny efekt.  


Zapach
Kupując świecę sojową otrzymujesz produkt bardziej naturalny i zdrowszy od świecy parafinowej. Może się zdarzyć, że zauważysz mniejszą intensywność zapachu. Jest to możliwe przez inną charakterystykę wosku sojowego w porównaniu z parafiną oraz brak użycia przez nas domieszek wzmacniających zapach.


Naczynie
Jest wielokrotnego użytku. W naszej pracowni nie przyklejamy knota do dna naczynia, dzięki czemu naczynie nie jest uszkodzone. Pamiętaj, że podczas palenia świecy ma wysoką temperaturę, dlatego zabezpiecz podłoże. Czasami nie zaleca się wypalania świecy do samego końca, aby uchronić się przed pęknięciem naczynia. Rekomendujemy zachowanie ostrożności i właściwy dobór miejsca, gdzie stawiasz świecę.

Środki ostrożności
Pamiętaj zwrócić szczególną uwagę i zachować ostrożność podczas palenia świecy - to otwarty płomień. Trzymaj świecę z dala od dzieci i zwierząt. Nie pozostawiaj świecy bez nadzoru. Umieść świecę na płaskiej powierzchni, na podkładce odpornej na wysoką temperaturę, nie umieszczaj produktu w pobliżu materiałów łatwopalnych, źródeł ciepła i przeciągów. Nie przenoś zapalonej świecy i pamiętaj, że naczynie pozostaje gorące również po jej zgaszeniu. Przed ponownym użyciem skróć knot na długość 3-5 mm. Płomień nie może mieć bezpośredniego kontaktu, dlatego zakończ palenie świecy, gdy pozostanie 10 mm wosku.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl